БІЗНЕС-КНИГИ

назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті



Створюємо бізнес-модель. Новаторські ідеї для всіх і кожного (Александер Остервальдер, Ів Піньє)

КУПИТИ КНИГУ ↓

Kniga.biz.ua

BizLit


Назва: Створюємо бізнес-модель. Новаторські ідеї для всіх і кожного
Автор(и): Александер Остервальдер, Ів Піньє
Видавництво: "Наш Формат", — 2017

Опис:

Оригінал (англ.): "Business Model Generation: A Handbook for Visionaries, Game Changers, and Challengers" by Alexander Osterwalder, Yves Pigneur

«Створюємо бізнес-модель» — настільна книжка для стратегів, генераторів ідей та інноваторів, які прагнуть відкинути вже застарілі бізнес-моделі та створювати компанії майбутнього.

Успіх не виникає нізвідки: він є результатом наполегливої праці, правильної стратегії та, як показують Остервальдер і Піньє, інноваційної бізнес-моделі. Успішна бізнес-модель зробила компанію LEGO лідером на ринку іграшок, Google — найпопулярнішим пошуковиком у світі й майданчиком для онлайн-реклами, а Skype — найбільшим оператором міжнародного голосового зв’язку. І це не одиничні приклади тих, «кому вдалося». А об’єднують їх революційні бізнес-моделі, свіжі ідеї, інноваційність, уміння змінювати правила гри й іти на ризик.

Крім мотивувальних прикладів, у цьому виданні ви знайдете й покрокові інструкції, які розповідають, як створити революційну бізнес-модель, розробити Канву, упровадити інновації, потрапити в «блакитний океан», поглянути масштабно й локально.

«Створюємо бізнес-модель» — практичний посібник для стратегів, тих, хто готовий змінювати правила гри, а також для сміливців, що прагнуть кинути виклик застарілим бізнес-моделям.

Чому ця книжка

Книжка заощадить час на перечитування десятків видань, адже в ній зібрано найпрогресивніші ідеї й найновіші інструменти. Від традиційної бізнес-літератури її відрізняє унікальний дизайн і максимальна візуалізованість.

Для кого книжка

Книжка стане незамінним помічником для підприємців, бізнесменів і тих, хто лише починає власну справу. Неодмінно скористайтеся цим посібником, якщо маєте підприємницький хист, постійно думаєте про те, як заробляти, створюючи цінність і будуючи нові підприємства, або як покращити чи трансформувати вашу організацію, якщо намагаєтеся знайти інноваційні способи ведення бізнесу.

Книга видана також російською — "Построение бизнес-моделей. Настольная книга стратега и новатора"


ЦИТАТИ ˅

Про ціннісну пропозицію

Ціннісна пропозиція є причиною того, чому люди звертаються до однієї компанії, віддаючи їй перевагу над іншою. Така пропозиція розв’язує певну проблему споживача або задовольняє його потребу. Кожна ціннісна пропозиція складається з підібраного пакета продуктів і/або послуг, що допомагає задовольняти вимоги певного сегмента клієнтів. У цьому сенсі ціннісна пропозиція є сукупністю переваг, які компанія пропонує своїм клієнтам.

Про сегменти клієнтів

Споживачі є серцевиною будь-якої бізнес-моделі. Без (прибуткових) клієнтів жодна компанія не зможе довго існувати. Щоб краще задовольнити споживачів, компанія може поділити їх на окремі сегменти з однаковими потребами, спільними рисами поведінки або за іншими ознаками. У бізнес-моделі можна визначити один або кілька великих чи малих сегментів клієнтів.

Організація повинна прийняти свідоме рішення про те, які сегменти вона обслуговуватиме, а які — ігноруватиме. Після того як це буде вирішено, варто ретельно розробити бізнес-модель, чітко розуміючи конкретні потреби клієнтів.

Про відносини з клієнтами

Під час появи, наприклад, мобільного зв’язку відносини операторів із клієнтами пояснювались агресивними стратегіями залучення клієнтів, що включали навіть безкоштовне поширення мобільних телефонів. Коли ринок «наситився», оператори змістили акцент на утримання клієнтів і збільшення середнього доходу від одного клієнта.

Відносини з клієнтами, передбачені бізнес-моделлю компанії, чинять істотний вплив на загальні враження користувачів від взаємодії з компанією.

Про ключові види діяльності

Кожна бізнес-модель вимагає багатьох ключових видів діяльності. Ідеться про найважливіші дії, що має виконати компанія для успішної роботи. Як і ключові ресурси, вони потрібні для того, щоб створити і представити свою ціннісну пропозицію, вийти з нею на ринки, запропонувати клієнтам, підтримувати зв’язок із ними й так отримувати доходи. Як і ключові ресурси, ключові види діяльності можна розрізняти залежно від типу бізнес-моделі.

Для виробника програмного забезпечення Microsoft ключові види діяльності пов’язані з розробкою програмного забезпечення. Для виробника персональних комп’ютерів Dell ключові види діяльності містять управління ланцюгами постачань. Для консалтингової компанії McKinsey ключова діяльність пов’язана із розв’язанням проблем.


Про авторів:

Александер Остервальдер (Alexander Osterwalder) — автор, оратор і консультант із питань інноваційних бізнес-моделей. Його практичний підхід до проектування інноваційних бізнес-моделей, розроблений спільно з доктором Івом Піньє, практикується різногалузевими компаніями по всьому світу, включно з 3M, Ericsson, Capgemini, Deloitte, Telenor тощо. Раніше він допомагав створити й продати фірму зі стратегічного консалтингу, брав участь у започаткуванні глобальної некомерційної організації боротьби з ВІЛ/СНІД та малярією (центр у Таїланді), а також проводив дослідження в Лозаннському університеті.

Ів Піньє (Yves Pigneur) — професор менеджменту інформаційних систем у Лозаннському університеті з 1984 року. Запрошений професор університету штату Джорджія в Атланті й університету Британської Колумбії у Ванкувері. Був активним учасником багатьох науково-дослідних проектів, пов’язаних зі створенням інформаційних систем, розробкою технічних завдань, менеджментом інформаційних технологій, інновацій та інтернет-бізнесу.


Зміст:


Рецензії:

ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Александер Остервальдер):

ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Ів Піньє):
Desktop Version: www.management.com.ua/books/view-books.php?id=2118


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua