БІЗНЕС-КНИГИ

назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті



Письмо — це дизайн: Як слова створюють досвід користування (UX) (Майкл Меттс, Енді Велфл)

КУПИТИ КНИГУ ↓

Kniga.biz.ua


Назва: Письмо — це дизайн: Як слова створюють досвід користування (UX)
Автор(и): Майкл Меттс, Енді Велфл
Видавництво: "ArtHuss", — 2021

Опис:

Оригінал (англ.): "Writing Is Designing: Words and the User Experience" by Michael J. Metts, Andy Welfle

«Письмо — це дизайн» — потужне твердження, яким Майкл Меттс і Енді Велфл визначають роль, що її мають посідати райтери, або (технічні) письменники, у своїх командах і в процесі створення продукту й досвіду користування.

Слова не менш важливі, аніж візуальні образи, структура чи технічна досконалість, — бо від них залежить сприйняття, розуміння, настрій користувача. Тож аби кінцевий продукт вийшов цілісним і гармонійним, письменники мають включатися в розробку на найраніших етапах і постійно обмінюватися своїми знахідками й напрацюваннями з рештою членів команди.

Ясність та інклюзивність текстів, дотримання голосу компанії та продукту, правильний вибір тону — це, безперечно, важливі складові успіху, і в цій книзі їм приділено багато уваги. Але саме ефективна комунікація в команді, що забезпечить порозуміння та усвідомлення спільної мети, — запорука послідовності тексту та найкращого досвіду користування.


ВІД АВТОРІВ ˅
Це книга для райтерів — людей, які словами докладаються до розбудови кращих, людяніших технологій.

Якщо цей опис — про вас, то ви не самі. На цю тему ми читали лекції по всьому світу. На кожній із них ми зустрічали чудових людей, чиє вміння писати допомагає створювати цифрові продукти.

Працюючи над цією книгою, ми опитали понад двадцять із них — у всіх різні назви посад і коло обов’язків. Усі інтерв’ю ми проводили індивідуально, проте на кожному чули про одні й ті самі проблеми:

  • їх залишають осторонь процесу, аж поки не стає запізно на щось вплинути;
  • їхню роботу вважають простою й не виділяють на неї багато часу;
  • вони почуваються менш цінними, ніж інші спеціалісти в команді.

У наших кар’єрах нам довелося зазнати чимало схожих труднощів. І подолали ми їх не завдяки тому, що стали краще писати, — а завдяки тому, що краще вивчили дизайн користувацького досвіду.

Про дизайн кажуть, що це візуальна складова — але цифровий продукт покладається на мову. До дизайну такого продукту входить створення підписів для кнопок та елементів меню, написання повідомлень про помилки, із якими стикатимуться користувачі, і навіть ухвалення рішення про те, чи текст узагалі доречний. Пишучи слова для цифрового застосунку, ви стаєте залученими до дизайну досвіду, що з ним матимуть справу користувачі.

Коли письмо стає дизайном, постають інші виклики. Тепер мета — не привернути увагу, а допомогти користувачеві досягти того, що він хоче. Створений досвід — не щось вічне; він змінюється з кожним апдейтом програми. І попри те, що ви, напевно, працюєте знайомою вам мовою, вашу роботу можуть перекладати десятками та сотнями інших.

Отже, на нашу думку, успішний дизайнер слів мусить:

  • застосовувати об’єктивний стратегічний підхід: облиште на мить письмо і спробуйте зосередитися на розумінні. Дослідіть користувачів і з’ясуйте, якою мовою вони послуговуються. Пізнайте людей, із якими працюєте, і зрозумійте, чого саме вони прагнуть.

  • писати, фокусуючись на користувачах: достовірність і структура речень важливі, але ще важливіше, щоб текст був чітким, корисним і доречним до кожної ситуації. Ваші слова — не дорогоцінні дітки, а інструменти допомоги користувачам нарівні з кольорами, формами та патернами взаємодії.

  • співпрацювати з колегами: посприяйте, аби команда розробників краще зрозуміла вашу роботу, — і залучайте її до важливих рішень. Що більше ви сповнюєтеся ентузіазмом, то більше мусите зважати на узгодження речей між собою, особливо якщо до проєкту залучено багато людей.

Аби краще розуміти ці речі, ми називаємо себе (і будь-кого іншого, хто виконує схожу роботу) дизайнерами. Якщо ви ніколи про себе не думали як про дизайнера — сподіваємося, нова самоназва вас надихне і наснажить.

Книгу написано для технічних письменників — але ми маємо на увазі роль у команді, а не назву посади. Будь-кому може знадобитися вміння створювати дизайн словами. У багатьох командах письмом займаються графічні дизайнери, програмісти, програмні архітектори й лідери проєктів. Якою б не була ваша посада — у книзі ви дізнаєтеся, як застосовувати до письма методи UX-дизайну.

Чим би ви не займалися — ми раді, що вам не байдуже до письма. Ми в захваті від того, що нині люди більше визнають важливість цієї роботи, ніж будь-коли раніше — але треба сказати, що така зміна в загальному сприйнятті була не випадковою. У цій книзі ви прочитаєте про людей, котрі посприяли їй, позитивно впливаючи на свої розробницькі команди та організації.

І ви також можете до цього долучитися. Кидайте писати гарний текст — починайте писати дизайн.


Про авторів:

Майкл Меттс (Michael Metts) допомагає командам створювати чудові продукти й послуги завдяки тому, що ставить людей на перше місце. Маючи досвід роботи в журналістиці, він часто говорить про роль, яку відіграють слова у розробці досвіду користування. Він виступав із доповідями та проводив воркшопи на цю тему на тематичних конференціях по цілому світу. Майкл живе зі своєю дружиною, двома дітьми та крихітним песиком поблизу Чикаго.

Енді Велфл (Andy Welfle), коли йому було вісім років, мріяв стати поетом і палеонтологом. Відтоді минуло двадцять вісім років, він не став ні поетом, ні палеонтологом, зате використовує відповідні навички у своїй повсякденній роботі стратега контенту в команді дизайнерів продуктів Adobe — пишучи в умовах серйозних обмежень і досліджуючи артефакти великих старих інтерфейсів програм. На дозвіллі Енді створює подкасти й зіни на одну з улюблених тем: дерев’яні олівці. Живе у Сан-Франциско з дружиною та двома великими котами.


Зміст:
Desktop Version: www.management.com.ua/books/view-books.php?id=2899


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua