БІЗНЕС-КНИГИ

назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по сутіПопулярна Економіка. Як зрозуміти економіку та полюбити її (Віктор Пинзеник)

КУПИТИ КНИГУ ↓

Kniga.biz.ua


Назва: Популярна Економіка. Як зрозуміти економіку та полюбити її
Автор(и): Віктор Пинзеник
Видавництво: "Брайт Букс", — 2023

Опис:

У цій книжці відомий економіст і політик, віцепрем’єр і міністр фінансів кількох урядів України розповідає про фундаментальні засади функціонування ринкової економіки, виклики, проблеми й труднощі, з якими стикається українська економіка, про логіку необхідних рішень для стабільного економічного зростання країни.

Доступною мовою автор доносить основні ази доволі складної науки, щоб допомогти читачеві зрозуміти, що таке економіка і як із нею впоратися, викладає свої міркування так, щоб читачі відчули економіку й зрозуміли її.

Читаючи цю книжку, сподіваємось, ви полюбите економіку, можливо, навіть скажете, що не бачите свого майбутнього без заняття нею. А для багатьох ця наука стане тим, чим є музика для композитора або медицина — для талановитого хірурга.

Після прочитання цієї книжки в читача відкриється новий погляд на такі запитання:


ВІД АВТОРА ˅
Розповісти про економіку доступною мовою я обіцяв уже тривалий час багатьом, зокрема й тим, хто тримає зараз у руках цю книжку. А передусім обіцяв собі. Тож на цих сторінках нарешті виконую обіцяне.

Значну частину свого життя я йшов двома стежками — політичною і (не менш важливою для мене) вчительською. Із другої стежки я ніколи не сходив навіть тоді, коли для викладання залишалася тільки неділя, а іноді ще й субота. Працював зі студентами, школярами і з усіма, хто прагнув економічних знань.

Обидва мої життєві шляхи пов’язані з економікою. Скажу відверто: мій професійний вибір зробив колись не я, а мій батько. І я буду завжди вдячним йому за цей вибір. На той момент я не так багато розумів про економіку. Я говорю про розуміння, для якого замало лише університетського навчання. Розуміння, яке потребує не тільки навичок практичної роботи в цій сфері, а й постійного навчання, заглиблення у, здавалося б, уже давно вивчені та очевидні речі. Із часом починаєш розуміти, що осягнув далеко не все, а багато що зі звичного та безсумнівного не таке вже й очевидне. Тоді починаєш заглиблюватися в питання, бачити причинно-наслідкові зв’язки, відчувати й розуміти нерозривність систем живого організму економіки та пробуєш шукати кращі від наявних рішення.

Мене часто просять порадити економічну літературу. Але це не так просто. І не тому, що бракує якісних професійних видань. їх удосталь. Але коли читаю більшість із них, запитую себе: скільки людей після цієї книжки полюблять економіку, скільки скажуть, що не бачать свого майбутнього без заняття економікою, кому після прочитання економіка стане тим, чим є музика для композитора чи медицина — для талановитого хірурга?

Досить давно не пишу в так званому академічному стилі. Уже й не уявляю собі, як би довелося тепер писати дисертації, бо звик говорити й писати простими словами про, можливо, не такі вже й прості речі. Але вони стають простими, якщо їх не намагатися заучувати чи «вбивати» в голови (звідки вони швидко вискакують одразу, як їх туди запхнули). Робота вчителя й запитання, які часто отримую, завжди давали й дають мені поштовх, а часто й підказку для пошуку простіших пояснень, що я і спробував зробити в цій книжці. Пропонована книжка не охоплює всіх аспектів роботи економіки. Сподіваюся також, що фахівці не зважатимуть на спрощення, які я вживаю. Бо через них намагався викласти свої міркування так, щоб читачі відчули економіку. Зрозуміли економіку.

І полюбили економіку!

Цю вступну частину довелося доповнювати. Книжка вже була готова до виходу у світ, та 24 лютого 2022 року північний сусід розпочав війну проти нашої країни. Тож книжка зійшла з пріоритетів. Ми всі були в очікуванні швидкого завершення війни і перемоги України. І всі ми віримо, що наша перемога обов’язково настане, хоча це не відбулося так швидко, як би нам хотілося. Настане і час післявоєнної відбудови, якісного оновлення та швидкого розвитку України. А ми маємо до цього готуватися. Маємо зрозуміти, що необхідно зробити, щоб стати на шлях стабільного економічного зростання.

Матеріал, який я пропоную читачеві, ілюстрований багатьма цифровими даними. Довелося його оновлювати. Проте не вся інформація доступна на час доповнення матеріалу. Чимало даних буде оприлюднено після перемоги. У деяких випадках довелося використати ті роки, за які є всі потрібні відомості для оцінювання та роздумів. Виправити ситуацію з даними нині неможливо. Проте робити правильні висновки на основі наявних даних — цілком реальна річ.

Війна не змінила головного призначення пропонованої книжки. Так, нам не уникнути розгляду деяких питань, пов’язаних зі збройною агресією рф проти України. Але книжка не про економіку воєнного часу. Війна неминуче завершиться. І неминуче нашою перемогою. Тому говоритимемо переважно про правила функціонування економіки мирною часу. Одначе деяких питань воєнного часу неможливо не порушити. І це буде зроблено у відповідних частинах книжки.


Зміст:
Desktop Version: www.management.com.ua/books/view-books.php?id=3081


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua