БІЗНЕС-КНИГИ

назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті



6 навичок стратегічного мислення. Як спрямувати свою організацію в майбутнє (Майкл Воткінс)

КУПИТИ КНИГУ ↓

Kniga.biz.ua


Назва: 6 навичок стратегічного мислення. Як спрямувати свою організацію в майбутнє
Автор(и): Майкл Воткінс
Видавництво: "Наш Формат", — 2025

Опис:

Оригінал (англ.): "Six Disciplines of Strategic Thinking: Leading Your Organization Into the Future" by Michael D. Watkins

Як Джон Ф. Кеннеді відправив людину на Місяць менш ніж за десять років? Чого шахи можуть навчити нас у плані практичних ідей? І навіщо розхитувати бізнес у період великого успіху?

Відповіді на всі ці запитання є у стратегічному мисленні. Але що таке стратегічне мислення? Ми народжуємося з ним чи можемо його виховати?

Стратегічне мислення, як особлива та важлива здатність лідерів, є надзвичайно погано визначеною, малозрозумілою концепцією, яка обмежується курсами менеджменту та засіданнями ради директорів. Але у книжці «Six Disciplines of Strategic Thinking» («Шість дисциплін стратегічного мислення») всесвітньо відомий експерт Майкл Воткінс показує лідерам, як вони можуть отримати від цього користь, якщо у них є інструменти для його розвитку.

Досліджуючи шість конкретних розумових дисциплін, які разом складають стратегічне мислення, кожен розділ показує, як вони можуть створити цінність, і пропонує рекомендації щодо того, як розвинути стратегічне мислення самостійно. Академічно обґрунтоване, але без вузькоспеціалізованих термінів, із прикладами з реального світу з усіх секторів і віків, видання оцінює нашу вроджену здатність мислити стратегічно та допомагає нам розвивати її, що веде до кращих рішень із перевіреними результатами.


ЦИТАТИ ˅
Стратегічне мислення — це набір ментальних навичок, які керівники використовують для того, щоб розпізнавати потенційні загрози й можливості, визначати пріоритети й зосереджувати на них увагу, а також мобілізувати себе і свою організацію для продумування і втілення перспективних шляхів розвитку.

* * *

Критичне мислення — це необхідний компонент і базова навичка для стратегічного мислення, яка сама собою не є достатньою. Це вміння логічно й систематично оцінювати інформацію й аргументи, а саме: збирати й оцінювати факти, розпізнавати припущення й упередження, визначати сильні й слабкі сторони аргументів.

* * *

Можливо, ви з тих небагатьох щасливців, які вже народилися стратегами. Ви прийшли в цей світ із природними аналітичними здібностями, емоційним інтелектом і творчим потенціалом, потрібним для того, щоб стати видатним управлінцем. Та навряд чи це так. Однак не занепадайте духом! Бо стратегічне мислення — це вміння, яке можна розвинути. Так, вроджена здатність буде перевагою, але всі можуть досягти успіху. Просто потрібно знати, як розвиватися, бути дисциплінованим і сумлінно працювати.


ВІД АВТОРА ˅
Стратегічне мислення вже давно є ключовою навичкою для керівників у бізнесі, державних установах й інших організаціях. Глобальний світ сьогодні стрімко розвивається, тому вкрай важливо вміти передбачати й планувати майбутнє, критично і креативно розв’язувати складні проблеми, а також ухвалювати ефективні рішення в умовах невизначеності й мінливості.

Останні технологічні досягнення, глобалізація, політична й економічна нестабільність ще більше загострили потребу у стратегічному мисленні. Швидкий темп технологічних змін підірвав традиційні бізнес-моделі й створив нові можливості для тих, хто вміє стратегічно вдало ними скористатися. Світ тепер настільки взаємопов’язаний і взаємозалежний, що керівники просто змушені мислити про оперативну діяльність компаній і ринків ширше і глобальніше. Адже політична й економічна нестабільність створила такі непевні й мінливі обставини, що тепер усе важче передбачати та планувати майбутнє.

У такому контексті вміння стратегічно мислити стає як ніколи важливим. Тому саме стратеги матимуть кращі шанси не тільки спрогнозувати виклики й дати їм раду, а й отримати вигоду з нових можливостей. Ця книжка — вичерпний путівник, який пропонує безліч практичних ідей та інструментів керівникам усіх рівнів.

Хоч основи стратегічного мислення для керівників залишаться, по суті, незмінними, розвиток штучного інтелекту (ШІ) радикально змінить те, як ними послуговуватимуться. Завдяки здатності опрацьовувати великі обсяги даних, виявляти закономірності й робити прогнози ШІ допоможе керівникам бачити глибше, дивитися ширше й помічати невидиме. З ним можна буде ухвалювати більш виважені рішення, а також ефективніше прогнозувати й планувати майбутнє. Стратегічне консультування точно не буде таким, як раніше.

Імовірно, в майбутньому взаємодія керівників найвищого рівня з системами підтримки в розробці стратегії на базі ШІ нагадуватиме симбіотичні взаємозв’язки: людина і ШІ працюватимуть у тандемі, щоб краще ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми й розробляти стратегії. Системи ШІ надаватимуть актуальні дані, результати аналізу й висновки, а керівники ухвалюватимуть кращі рішення й розроблятимуть кращі стратегії. До того ж ШІ може аналізувати великі обсяги даних, виявляти закономірності й тренди, робити прогнози, допомагати керівникам визначати й зменшувати ризики. Він ще моделюватиме різні сценарії, пропонуватиме численні варіанти й рекомендації щодо них.

Керівники, зі свого боку, формулюватимуть правильні запити й інтерпретуватимуть отримані висновки й рекомендації. Вони, як і раніше, формуватимуть контекст і робитимуть творчий внесок і, що важливо, вдаватимуться до емоційного інтелекту й політичної кмітливості, щоб адаптовувати та впроваджувати отримані результати.

Поки коло застосування ШІ ширшає, керівникам найвищого рівня важливо здобувати нові навички, щоб ефективно використовувати ці системи. А саме: навички розуміти технології та дані, які вони генерують, інтерпретувати й аналізувати отримані результати, а також ухвалювати відповідні рішення, виходячи з усіх цих знань. Не зайвим ще буде розуміти етичні й соціальні наслідки використання систем ШІ.

Читаючи далі, пам’ятайте, що описані тут шість навичок стратегічного мислення не втрачатимуть, а можливо, навпаки, нарощуватимуть свою значущість. Рухаючись углиб книжки розділ за розділом, уявляйте, як ви використовуватимете запропоновані ідеї й інструменти, якщо вже працюєте із системою ШІ, розробленою спеціально для вашої компанії й оптимізованою для ефективного використання.


Про автора:

Майкл Воткінс (Michael D. Watkins) — засновник Genesis Advisers, глобальної консалтингової компанії з розвитку лідерства, що спеціалізується на прискоренні перехідного періоду для лідерів, команд та організацій. Професором лідерства та організаційних змін у Бізнес-школі IMD, де викладає популярну віртуальну відкриту програму «Перші 90 днів» (Virtual First 90 Days Open Program) для лідерів перехідного періоду. Понад 20 років працює з керівниками великих компаній, коуч організацій зі списку Fortune 500. У 2023 році ім’я Воткінса внесли до Зали слави Thinkers50 за його вагомий внесок у розвиток управління й лідерства.


Зміст:


ВІДГУКИ ˅
«У турбулентному сьогоденні, як ніколи, важливо стратегічно мислити. Ця книжка пропонує ґрунтовний план, як спрямувати свою організацію в непевне майбутнє». — Даріус Адамчик (Darius Adamczyk), голова ради директорів Honeywell

* * *

«Воткінс розбиває складні процеси на етапи й формує списки, тому цих порад легко дотримуватися. До того ж його лаконічний стиль економить час. Цей посібник практичний і "без води"». — Publishers Weekly


Рецензії:
Desktop Version: www.management.com.ua/books/view-books.php?id=3146


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua