БІЗНЕС-КНИГИ
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги
сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

Назва: Суперкомунікатори. Як знайти спільну мову зі скептиками, суддями і шпигунами
Автор(и): Чарлз Дахіґґ
Видавництво: "Наш Формат", — 2025
Опис:
Оригінал (англ.): "Supercommunicators: How to Unlock the Secret Language of Connection" by Charles Duhigg
Чому ЦРУ так успішно вербує секретних агентів по всьому світу? Що саме зробило «Теорію великого вибуху» одним із найрейтинговіших ситкомів в історії? Як щасливим подружнім парам вдається долати конфлікти? Усе завдяки правильному підходу до комунікації.
У своєму практичному посібнику з ефективного спілкування Чарлз Дахіґґ розповідає про конкретні види розмов і правила змістовної бесіди, які допоможуть порозумітися з будь-якою людиною. Книга наповнена історіями, що розкривають нам варіанти того, як працювати з емоціями, розпізнавати і створювати невербальні сигнали, використовувати чіткі та дієві інструменти для перемовин.
Застосувавши вміщені тут поради, ви зробите вагомий крок, щоб стати переконливими лідерами, впливовими інфлюенсерами, добре координованою організацією і зрозумілим для людей брендом, родиною, де батьки розуміють своїх дітей. А отже, суперкомунікаторами, які створюють міцні зв’язки та вибудовують нову культуру спілкування.
ЦИТАТИ ˅
* * *
Може здатися, що дивно шукати емоційний інтелект у сміхові людини, але насправді йдеться про одну із засад емоційної комунікації: важливо не просто відчути емоції іншої людини, але й показати, що ми їх відчули. Сміх — один зі способів довести: ми розуміємо, що відчуває інший.* * *
Узгодження — це радше розуміння способу мислення інших, логіки, якої вони дотримуються, тону й підходу, що здаються їм доречними, а потім перехід на їхню мову. А щоб інші налаштувалися на нашу хвилю, ми повинні чітко пояснити, як думаємо і робимо вибір. Згадуючи про особисту проблему, людина подає знак, що прагне співчуття, а не шукає рішення. Якщо співрозмовник аналітично викладає факти, він сигналізує, що його цікавить радше раціональна, а не емоційна розмова. Кожен із нас здатен навчитися краще помічати ці підказки та ставити експерименти, що розкривають їх.Найважливіше в розмові «Про що насправді йдеться?» — це можливість дізнатися, про що хочуть говорити інші, що вони прагнуть винести із дискусії та якої спільної думки сподіваються дійти. Саме під час такої розмови ми починаємо розуміти одне одного і знаходити рішення, кращі за будь-які з тих, до яких ми могли додуматися наодинці.
ВІД АВТОРА ˅
Про автора:
Чарлз Дахіґґ (Charles Duhigg) — журналіст, письменник. Лауреат Пулітцерівської премії, а також премій Національної академії наук США, Національної журналістської премії та премії імені Джорджа Полка. Автор бестселерів «Сила звички» і «Кмітливіші, швидші, кращі». Дахіґґ пише для New Yorker та інших видань, а в минулому вів подкаст How To!
Зміст:
- Передмова
- Розділ 1. Принцип узгодження. Невдатний вербувальник шпигунів
- Практичні рекомендації 1. Чотири правила змістовного спілкування
- Розділ 2. Спілкування — це завжди перемовини. Суд над Лероєм Рідом
- Практичні рекомендації 2. Ставте питання та зауважуйте підказки
- Розділ 3. Цілюще слухання. Чуйні засновники хедж-фондів
- Розділ 4. Як почути емоції, про які ніхто не говорить? Теорія великого вибуху
- Розділ 5. Зближення під час конфлікту. Розмова про зброю з ворогом
- Практичні рекомендації 3. Емоційні розмови наживо й онлайн
- Розділ 6. Вплив соціальної ідентичності на життя. Вакцинація антивакцинаторів
- Розділ 7. Як охолодити найгарячіші дискусії. Нерозв’язна проблема Netflix
- Практичні рекомендації 4. Як полегшити складні розмови
- Післямова
- Подяки
- Про джерела і методи
- Примітки
Частина перша. Три види розмов
Частина друга. Про що насправді йдеться?
Частина третя. Що ми відчуваємо?
Частина четверта. Хто ми?
ВІДГУКИ ˅
* * *
«Виграшна комбінація історій, досліджень і настанов, які можуть перетворювати найгірших відомих вам комунікаторів на одних із найкращих». — Адам Ґрант, автор бестселера «Подумай знову»
Інсайти з книги:
- "«Supercommunicators»: 5 технік, як перетворити свій стиль спілкування на суперсилу" (Next Big Idea Club)
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Чарлз Дахіґґ):
- Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
- Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі