БІЗНЕС-КНИГИ
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги
сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

Назва: Оптимум. Як емоційний інтелект сприяє стабільній продуктивності
Автор(и): Деніел Ґоулман, Кері Чернісс
Видавництво: "Наш Формат", — 2025
Опис:
Оригінал (англ.): "Optimal: How to Sustain Excellence Every Day" by Daniel Goleman, Cary Cherniss
Одним із вирішальних складників оптимального стану людини є усвідомлене ставлення до емоцій, тобто емоційний інтелект. Саме він допомагає реалізовувати наші можливості й отримувати задоволення від того, що робиш, не піддаючи себе постійному прискіпливому оцінюванню.
Ця книжка ґрунтується на дослідженнях, де сотні людей описували внутрішній механізм того, як створюють собі продуктивний день. Деніел Ґоулман і Кері Чернісс показують, як розвиток емоційного інтелекту стає ключем до здорової продуктивності, кращої комунікації та емпатичного лідерства, сприяє ефективності команд та інноваційним проривам, збільшує адаптивність і гнучкість людей та організацій у стресових ситуаціях.
Якщо ви розбудовуєте компанію із сучасною корпоративною культурою, прагнете бути якісно продуктивнішим на роботі й удома, «Оптимум» — саме та книжка, з якою ви вийдете на новий рівень.
ЦИТАТИ ˅
* * *
Дослідження мозку показують, що тривожність і висока продуктивність гальмують одна одну: коли одна з них на підйомі, друга різко знижується. Отже, у стані нервової напруги наша здатність мислити звужується і продуктивність падає. У пікові моменти гострої емоційної реакції мозок фіксує увагу на тому, що сприймає як загрозу, а не на нашій потребі зробити заплановане. Ми втрачаємо здатність гнучко реагувати на обставини, покладаючись на добре завчені методи, які не конче оптимальні в цій конкретній ситуації.* * *
Співпраця і командна робота ще ніколи не були такими принципово важливими, як у наші дні. Проведене виданням Harvard Business Review експрес-опитування показало, що 89% керівників підприємств визначають своїм пріоритетним завданням налагодження взаємодії і командної роботи, вважаючи це «критично важливою стратегією підвищення продуктивності й запровадження інновацій». Коли колективи працюють на максимумі продуктивності, це може справляти величезний вплив на фінансові показники організації. Звіт Gallup про робоче середовище показав, що віддані справі команди на 14–18% продуктивніші, ніж команди з низьким відчуттям причетності до спільної справи. Дослідження Gallup також виявило, що групи з низьким відчуттям причетності мають на 18–43% вищі показники плинності кадрів, ніж команди з високим рівнем відданості справі.
Про авторів:
Деніел Ґоулман (Daniel Goleman) — психолог, фахівець із вивчення емоційного інтелекту. Двічі номінований на Пулітцерівську премію за журналістські тексти для New York Times. Удостоєний нагороди Американської психологічної асоціації. Автор бестселерів «Емоційний інтелект» і «Емоційний інтелект лідера».
Кері Чернісс (Cary Cherniss) — професор прикладної психології, керівник програми психології управління Ратґерського університету. Автор низки праць про емоційний інтелект, виробничий стрес, вигоряння та професійне лідерство.
Зміст:
- Вступ
- Ваша зона оптимальності
- Розділ 1. Ваш оптимальний стан
- Розділ 2. Емоційний інтелект і результати роботи
- Розділ 3. Емоційний інтелект: переосмислення
- Розділ 4. Застосування самосвідомості
- Розділ 5. Уміння керувати собою
- Розділ 6. Від вигоряння до стресостійкості
- Розділ 7. Емпатія
- Розділ 8. Уміння керувати взаєминами
- Розділ 9. Багато різних назв для емоційного інтелекту
- Розділ 10. Лідер з емоційним інтелектом
- Розділ 11. Команди з розвиненим емоційним інтелектом
- Розділ 12. Ефективні тренінги з емоційного інтелекту
- Розділ 13. Розбудова культури емоційного інтелекту
- Розділ 14. Критично важливе поєднання
- Розділ 15. Інновації та системи
- Подяки
- Примітки
Частина перша. Через емоційний інтелект — до оптимальної ефективності
Частина друга. Емоційний інтелект у деталях
Частина третя. Емоційний інтелект на роботі
Частина четверта. Майбутнє емоційного інтелекту
ВІДГУКИ ˅
* * *
«Ніхто інший не зробив так багато, як Деніел Ґоулман і Кері Чернісс, щоб допомогти нам зрозуміти застосування емоційного інтелекту. В «Оптимумі» вони розтлумачують, як використовувати емоційний інтелект для оптимізації продуктивності окремих осіб, команд і великих компаній, синтезуючи понад три десятиліття досліджень». — Пітер Саловей, професор психології, колишній президент Єльського університетуІНШІ КНИГИ АВТОРА (Деніел Ґоулман):
- Емоційний інтелект. Книжка, яка змінює уявлення про те, що означає бути розумним
- Емоційний інтелект лідера