БІЗНЕС-КНИГИ
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги
сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті
Назва: Ефективний керівник
Автор(и): Пітер Ф. Друкер
Видавництво: "КМ-Букс", — 2018
Опис:
Оригінал (англ.): "The Effective Executive" by Peter F. Drucker
У найвідомішій книзі Пітера Друкера піднімається тема ефективності працівників розумової праці, які отримують у сучасній організації статус керівника, якщо в силу свого посадового становища чи знань вони відповідають за роботу, що безпосередньо впливає на здатність цієї організації функціонувати й добиватися результатів.
Щоб стати ефективним керівником, недостатньо бути розумним і багато працювати. Щоб бути ефективним, не потрібно спеціальних навичок, талантів або схильностей. Щоб працювати ефективно, керівнику досить виконувати певні прості правила, описані й прокоментовані в цій книзі.
Сьогодні ефективні керівники швидко перетворюються на найважливіший ресурс суспільства, а ефективність на керівній посаді стає нагальною потребою будь-якої людини, націленої на успіх і самореалізацію. Цього прагнуть і ті, хто тільки починає працювати, і ті, хто вже пройшов певний шлях кар’єрними сходами.
Теми, які описані в книзі:
- Тайм-менеджмент;
- Визначення пріоритетів;
- Самоорганізація;
- Підвищення продуктивності;
- Прийняття ефективних рішень.
Книга видана також російською — "Эффективный руководитель"
ЦИТАТИ ˅
«Керівники та менеджери — це люди, які діють. Знання не приносить користі керівникам, поки його не впроваджують у дію».
«Хоч би де менеджер працював — у приватній компанії, в лікарні, в державному органі чи у профспілці, в університеті чи в армії — від нього передусім очікують, що він досягатиме саме тих результатів, які потрібно. А це якраз і означає, що від нього очікують ефективності. Однак високоефективних людей помітно бракує на керівних посадах. Високий інтелект серед управлінців досить поширений. Хороша уява — теж далеко не рідкість. Рівень їхньої обізнаності зазвичай високий. Але, схоже, ефективність людини мало корелює з її інтелектом, уявою чи знаннями. Розумні люди часто разюче неефективні: вони не усвідомлюють, що геніальна ідея не є досягненням сама по собі. Вони так і не засвоїли, що ідеї переростають в ефективність тільки внаслідок тяжкої систематичної праці. І навпаки — в кожній організації є кілька високоефективних, але не особливо обдарованих талантами трудяг. Поки інші гарячково метушаться — адже люди з гострим розумом так часто плутають гарячковість і метушливість із «творчим характером», — ці трудяги просто помалу переставляють ноги і доходять до результату першими, немов черепаха у тій старій байці».
«Керівна функція людини розумової праці не залежить від того, чи є в неї підлеглі. В одній компанії маркетолог може мати штат із двохсот підлеглих, тоді як у головного конкурента цієї компанії відділ маркетингу може складатися з одного-єдиного працівника, у якого з підлеглих — тільки секретар. Це не має особливо впливати на очікування від роботи обох цих працівників. Це адміністративні деталі. Звісно, двісті людей можуть виконати значно більше роботи, ніж одна людина. Але з цього не випливає, що вони більше вироблять і зроблять більший внесок у справу компанії».
«Ефективні керівники знають, що час — це обмежувальний чинник. Потенційні результати будь-якого процесу завжди обмежені найбільш дефіцитним ресурсом. У процесі, який ми називаємо «досягненням», таким ресурсом є час».
Про автора:
Пітер Друкер (Peter F. Drucker, 1909-2005)
Легендарний теоретик менеджменту, який здійснив колосальний вплив на бізнес у XX столітті. Попрацювавши журналістом у Відні, 1937-го року Друкер переїхав у США. Це він перетворив менеджмент у шановану і затребувану дисципліну, це за його порадами вибудовували свої моделі управління найбільші корпорації — General Motors, General Electric, Chase Manhattan та інші.
Друкеру належать багато ідей менеджменту сьогоднення: від управління за допомогою цілей і теорії глобального ринку до ідеї про важливість працівників інтелектуальної праці.
Пітер Друкер написав більше тридцяти книг, викладав у провідних університетах і навіть у 95 років продовжував консультувати. В останні роки життя він тверезо і критично оцінював плоди своєї праці — структури сучасних корпорацій, — і пропонував способи їх перебудови.
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Пітер Ф. Друкер):